Naše akce

Akce pro veřejnost

Roznos informačních letáků během pandemie koronaviru
Během první vlny pandemie se naše středisko zapojilo do roznosu informačních letáků v městské části Žabovřesky. Během druhé vlny se někteří naši činovníci podílí na boji s koronavirem, jako dobrovolníci v nemocnici nebo pomáhají ve svém okolí.

Naši činovníci a roveři při roznosu Žabovřeského zpravodaje.

Erbovní slavnosti ÚMČ Královo Pole
V září se pravidelně účastníme Erbovních slavností, které pořádá MČ Královo pole na Slovanském náměstí. Tradičně si připravujeme originální vázanou atrakci (houpačku, lezeckou stěnu, …) a další doprovodné aktivity.

Betlémské světlo
Před Štědrým dnem rozdáváme Betlémské světlo v okolí Slovanského náměstí a radnice v Žabovřeskách. Světýlko si můžete odnést buď ve vlastní lucerničce nebo od nás dostanete svíčku v kalíšku.

Pomoc okolí a přírodě
Naši členové se účastní pravidelně různých akcí, kde pomáháme například s úklidem v přírodě či revitalizujeme okolí našich kluboven.

Akce pro naše členy

Podzimní  a Velikonoční výprava
Školních prázdnin pravidelně využíváme k poznávání vzdálenějších míst České Republiky. Společný pobyt si zpestřujeme i závody, kde si členové a členky jednotlivých oddílů mohou poměřit své síly, znalosti a dovednosti – Velkou podzimní a Sukuzly

Podzimní výprava

Tábory
Letní tábory jsou završením celoroční činnosti oddílů. S dětmi vyrážíme na dva až tři týdny „pod stan“ do různých koutů naší vlasti.

Mezinárodní akce
Skauting nabízí spoustu možností vyjet za hranice. Naše středisko nezůstává pozadu a minulých letech se naši členové vydali na akce jako Jamboree, CEJ, Rowerway či Intercamp.

Výprava skautů a skautek z našeho střediska na Intercampu v Nizozemí