Naše akce

Erbovní slavnosti ÚMČ Královo Pole
V září se pravidelně účastníme Erbovních slavností, které pořádá MČ Královo pole na Slovanském náměstí. Tradičně si připravujeme originální vázanou atrakci (houpačku, lezeckou stěnu, …) a další doprovodné aktivity.

Betlémské světlo
Před Štědrým dnem rozdáváme Betlémské světlo v okolí Slovanského náměstí a radnice v Žabovřeskách. Světýlko si můžete odnést buď ve vlastní lucerničce nebo od nás dostanete svíčku v kalíšku.

Postavme školu v Africe
Pravidelně se účastníme sbírky Postavme školu v Africe.

Podzimní  a Velikonoční výprava
Školních prázdnin pravidelně využíváme k poznávání vzdálenějších míst České Republiky. Společný pobyt si zpestřujeme i závody, kde si členové a členky jednotlivých oddílů mohou poměřit své síly, znalosti a dovednosti – Velkou podzimní a Sukuzly

Úklid řeky
Protože nám není lhostejné, jak vypadají břehy brněnských řek, navázali jsme spolupráci s Povodím Moravy. Každý rok tak pomůžeme uklidit odpadky a jiné smetí z vybraného úseku řek.

Tábory
Letní tábory jsou završením celoroční činnosti oddílů. S dětmi vyrážíme na dva až tři týdny „pod stan“ do různých koutů naší vlasti.